LOMI-LOMI MASĀŽA

LOMI LOMI MASĀŽAS VĒSTURE

Lomi-Lomi masāža ir viens no senākiem masāžas veidiem. Šīs masāžas pirmsākumi meklējami Mairi masāžā. Lomi-Lomi masāžu veica pat vairākas dienas, un tā tika pavadīta ar dziesmām un dejām. Arī tagad nereti Lomi-Lomi masāža ārēji atgādina deju – plūstošu kā pa viļņiem. Polinēzijas salu iedzīvotāji, gaidot kādu nozīmīgu dzīves notikumu (kāzas, ceļojumu, stāšanos jaunā amatā), vērsās pie šamaņa, lai ar Lomi-Lomi rituāla palīdzību kliedētu savu satraukumu, kā arī sagatavotos gaidāmajam notikumam. Šī masāža kalpoja arī kā pāreja starp iepriekšējo un jauno dzīves posmu. Daudzu gadsimtu laikā to izmantoja dziednieki un vecajie, un šīs zināšanas tika rūpīgi nodotas no paaudzes paaudzei. Šo tradīciju izmanto arī kā efektīvu organisma atjaunošanas un nostiprināšanas tehniku.  

Lomi-Lomi masāža ir neparasta masāža. Tai nav analogu, kas tik harmoniski, maigi un iedarbīgi strādātu ar organismu kopumā. Tai ir sastopami tādi alternatīvi nosaukumi kā Havajiešu masāža un Mairi masāža. Tomēr visīstāko un spēcīgāko Lomi-Lomi masāžu neatradīsiet lielajos SPA, jo tieši individuāla prakse un apkārtējās vides harmonija lielā mērā nosaka to, kādi būs no masāžas gūtie rezultāti.

LOMI LOMI MASĀŽAS FILOZOFIJA. ŠĪ MASĀŽA NAV PAR TEHNISKIEM PAŅĒMIENIEM, BET GAN PAR SIRDI 

Lomi-Lomi masāža ir viena no noslēpumainākām tehnikām darbā ar ķermeni. No havajiešu valodas „Lomi-Lomi” var tulkot kā „apmierināta kaķa samtainās ķepas maigs pieskāriens”. Lomi-Lomi masāža ir gan masāža, gan rituāls vienlaicīgi. Polinēzijas iedzīvotāji uzskata, ka masāžas laikā ir iespējams apvienoties ar dievišķo pirmsākumu. Pateicoties šai masāžai, daudzi gūst ne tikai fizisko un emocionālo komfortu, bet arī spēju transformēt apziņu, tātad mainīt savas dzīves plūsmu. Lomi-Lomi masāžu pielieto, lai sakārtotu un attīrītu ķermeni, kā arī dziedinātu garu. Masāža ļauj atbrīvoties no stresa, un cilvēkam tiek dota iespēja ieskatīties sevī, kā arī pieņemt tādus lēmumus, kuri cilvēkam ir visvairāk nepieciešams un vispiemērotākais. 

Lomi-Lomi masāžas galvenais princips ir HUNA jeb dziedināšana ar mīlestību. Šī filozofija nosaka, ka katrs cilvēks ir spējīgs palīdzēt pats sev, citiem vārdiem sakot, viss spēks ir cilvēkā pašā. Meistara uzdevums ir nest sevī ALOHA jeb mīlestības domu un palīdzēt klientam apiet šķēršļus. 


 LOMI LOMI MASĀŽAS IEDARBĪBA – MAIGA UN HARMONIZĒJOŠA

Lomi-Lomi masāžas iedarbība vienlaicīgi noris trīs līmeņos – fiziskajā, emocionālā un garīgajā. Masāžas laikā tiek līdzsvarots ķermenis, prāts un gars, pateicoties tam cilvēks tuvojas savam dabiskajam laimes stāvoklim.


Lomi-Lomi masāžas iedarbība uz fizisko ķermeni
Masāžas laikā notiek organisma atjaunošanās, uzlabojas asinscirkulācija, locītavu kustīgums, iekšējo orgānu darbība, maņu orgānu darbība, atmiņa. Nomierinošais masāžas efekts, palīdz tikt galā ar slimību simptomiem. Pateicoties plūstošām Lomi-Lomi masāžas kustībām, pazūd saspringums un nogurums, uzlabojas vielmaiņa, paaugstinās imunitāte un uzlabojas limfas plūsma.. Tāpat pozitīva ietekme ir uz muguru, kurai tiek veltīta liela uzmanība. 


Lomi-Lomi masāžas emocionālā iedarbība
Masāža ieteicama cilvēkiem, kuri cieš no mīlestības un uzmanības trūkuma, kā arī tiem, kuriem pietrūkst taktilo sajūtu. 
Masāža noņem spriedzi, palīdz tikt galā ar nomācošu garastāvokli, neirozēm un stresu, kā arī atbrīvo no galvassāpēm. Lomi-Lomi masāža palīdz aktivizēt uztveri un atbrīvo no senām traucējošām emocijām, kā rezultātā pieaug cilvēka jaunrades spējas. Domas kļūst skaidrākas un gaišākas. 


Lomi-Lomi masāžas kauzālā iedarbība
Saskaņā ar Huna filozofiju, cilvēks ir harmoniska būtne, kuras mērķis ir nest labu un nekad nevienam nenodarīt ļaunu. Ievērojot šos principus, cilvēks var dzīvot saskaņā ar sevi un apkārtējo pasauli. Savukārt fiziskā ķermeņa sāpes un emocionālās problēmas ir galvenie šķēršļi, kas neļauj, to īstenot. Masāžas laikā galvenā uzmanība tiek pievērsta, lai apietu šos šķēršļus un klients varētu nokļūt spontānā meditatīvā stāvoklī jeb harmoniju ar apkārtējo pasauli un sevi. Masāža ļauj labāk izprast iemeslu, kādēļ noteikti šķēršļi ir radušies, tāpēc to novēršana ir daudz vieglāka. Labvēlīga iedarbība uz cilvēka pašsajūtu jūtama vēl ilgi pēc Lomi-Lomi masāžas.


KONTRINDIKĀCIJAS

Lomi-Lomi masāža ir droša prakse, tomēr to nedrīkst veikt, ja ir:

 • slikta pašsajūta,
 • saindēšanās,
 • paaugstināta temperatūra,
 • infekcijas slimības,
 • onkoloģiskas saslimšanas,
 • lūzumi,
 • mežģījumi,
 • tūskas,
 • ādas ārēji ievainojumi – ādas saslimšanas,
 • čūlas,
 • nobrāzumi.

Ja jums rodas kādi jautājumi šajā sakarā, noteikti konsultējieties par to ar savu meistaru un/vai ārstu.


MASĀŽAS GAITA

Nav iespējams veikt divas vienādas Lomi-Lomi masāžas. Katrā valstī un katram masāžas speciālistam ir sava Lomi-Lomi tehnika. Masāžas laikā bieži tiek izmantota nomierinoša mūzika un silta dabīga eļļa. Masāžas eļļu ir iespējams pagatavot katram klienta individuāli atbilstoši viņa fiziskajam un emocionālam stāvoklim un ādās tipam. Masāžas eļļa sastāv no dažādām augu eļļām, kam klāt ir pievienotas ēteriskās eļļas, noteiktai iedarbībai uz organismu. Masāžas seansa garums ir, sākot no stundas līdz trīs stundām.

Masāža sākas ar noskaņošanos. Tā var ietver skaņas terapiju, vibrāciju terapiju, aromaterapiju, kā arī elpošanu, kā arī citus elementus pēc meistara ieskatiem. Tas ir līdzsvarojošs process, kuras mērķis ir noskaņoties tālākajam procesam gan masāžas saņēmējam, gan devējam.

Pēc noskaņošanās posma tiek veikts viens no Lomi-Lomi masāžas pamata mērķiem – emocionālo bloku konstatēšana un novēršana. Šos blokus var noteikt pēc muskuļu saspringuma vai atslābuma, locītavu kustīguma vai stīvuma. Uz to norāda arī ādas krāsa un pacienta elpošanas ritms. Turpinājumā jau notiek dziļāka iedarbība uz dziļajiem ādas slāņiem, iekšējiem orgāniem, papildus tiek veiktas masāžas kustības, kas ietekmē muskuļus un locītavas. Meistars pielieto arī atsevišķas manipulācijas ar rokām un kājām, kā arī mugurkaulam un gūžām. Noslēgumā seko enerģētisko centru līdzsvarošana vai darbs ar pusdārgakmeņiem.

Lomi-Lomi masāža laikā masieris izmanto ne tikai plaukstas, bet arī apakšdelmus, tādējādi palielinot iedarbību un nomierinot prātu. Masāžas kustības var būt lēnākas un ātrākas, noritēt sinhroni un asinhroni, kas vēl vairāk palielina masāžas nomierinošo iedarbību.

Masāžas var būt vienreizēja procedūra, gan arī kurss no 5 līdz 7 reizēm.

Nepieciešams atzīmēt, ka masāžai ir nomierinošs efekts, tāpēc pēc masāžas ir ieteicama atpūta, t.i. uzreiz nesēsties pie stūres, neskriet uz darījuma tikšanos, nerisināt asas konfliktsituācijas.


CENA: 60EUR