MAROKA SAHĀRA 15.-23. MAIJS

MAROKA SAHĀRA 15.-23. MAIJS

Details
Start:

maijs 15 - 05:00 pm

End:

maijs 23 - 08:00 pm

Event Category:

events

Organizer

KV Fitness

MAROKA SAHĀRA

PIEDZĪVOJUMU NOMETNE 15.-23. MAIJS


Šī aktīvās atpūtas nometne domāta tiem, kas novērtē īstu piedzīvojumu, skaistu, mežonīgu dabu, kam patīk gulēt zem zvaigznēm un tiem, kas spēj saglabāt pozitīvu noskaņu un cieņu pret ceļojuma biedriem arī tad, ja pāris dienas nav bijusi normāla duša un dažkārt pa visu dienu apēsti vien pāris apelsīni.
Šis nebūs brauciens ar mērķi ‘atpūsties all-inclusive viesnīcā’ un laiski pagulēt pie baseina, bet gan doties trakā braucienā un iepazīt Maroku no iespējami dažādākiem skatupunktiem.


Ko mēs darīsim:

Marakeša – iekārtosimies pašā vecpilsētas sirdī un mācīsimies kaulēties slavenajā Jemma el Fna tirgus laukumā, kur nogaršosim vietējos ēdienus un sadzersimies saldas apelsīnu sulas.

Ne viss tuksnesis ir vienāds! Par tuksnesi dēvē gan burvīgas mīkstu smilšu kāpas, cik tālu vien veras skats, gan arī vienkārši smilšainu lauku, kur no fotogēniskajām lielajām kāpām nav ne miņas. Tāpēc, ja kāds piedāvā aizvest uz tuksnesi, vispirms obligāti jānoskaidro, tieši kā šī vieta saucas.

Marokā pazīstamākās kāpas ir ErgChebi pie Merzouga ciematiņa, Zagora, un Mhamid. Tieši Erg Chebi ir vislielākās un augstākās kāpas Marokā – tās plešas 50 km garumā, 10 km platumā, augstākā kāpa sasniedz 150 m augstumu! Salīdzinājumam – pa fikso un lēto var pa pāris stundām no Marakešas aizbraukt arī līdz Zagorai, bet tur sagaidīs tikai smilšains līdzenums ar tūristu bariem visās malās.

Tieši tāpēc mēs esam pacietīgi un mērojam garo 600 km ceļu līdz Erg Chebi, kur sēdīsimies kamieļu mugurās un saulrietā jāsim dziļi kāpās. Skaistu, augstu kāpu ielokā vietējie nomadi mūs sagaidīs savā nometnē. Iekārtosimies tradicionālajās tuksneša iemītnieku teltīs, kas veidotas no kamieļu vilnas segām. Pēc vakariņām sēdēsim apkārt ugunskuram un baudīsim nomadu dzīvās mūzikas priekšnesumu un arī paši mācīsimies spēlēt tradicionālās bungas un kastaņetes.

Modīsimies pirms saullēkta, lai iemūžinātu brīnišķīgās krāsas dziļi dziļi atmiņas krokās un viedtelefonu kamerās. Snovborda mīļotāji varēs laisties no kāpas ar snova dēli!

Nokļūšana līdz tuksnesim mums prasīs vismaz 3 dienas, tikpat atpakaļ līdz Marakešai, bet garlaicīgi nebūs, jo pa ceļam mēs apskatīsim vēl daudzas elpu aizraujošas vietas!

Nakšņosim pilsētiņā, kurā atrodas pils, kurā norisinājās “Game of Thrones” seriāla 3.sezonas filmēšana!

Izbraukāsim Dades ielejas serpentīnus un apskatīsim unikālus klinšu veidojumus, kuri tiek dēvēti par “Pērtiķu pirkstiņiem”.

Klausīsimies varžu kori un rāpsimies klintīs 100 metru dziļā aizā.

Nakšņosim berberu teltīs ar skatu uz Ziemeļāfrikas augstāko ūdenskritumu un leksim ūdenī no 3-stāvu augstuma.

Mūsu naktsmājas būs vienkāršas, bet ļoti rūpīgi izvēlētas un katra ar savu odziņu – skaista vieta, superīgs personāls, gards ēdiens, īpašs interjers, baseins, kur atvēsināties vai viss kopā! Izbaudīsim arī nakti zem zvaigznēm berberu teltīs Sahāras tuksneša kāpās, kā arī modīsimies pie Āfrikas putnu dziesmām kempingā tieši pretī ūdenskritumam. Tāpēc ja esi cilvēks, kam absolūti nepieciešama sterila istabiņa luksusa klases viesnīcā, tad iesakām kārtīgi apdomāt, vai vēlies piedalīties šajā piedzīvojumā. Dalībnieku skaits istabiņā būs mainīgs – dažas dienas būsim pa seši cilvēki, bet citas pa divi. Kempingos guļvietu skaits vienā teltī ir no pieci uz augšu, tā kā jaunu draugu iegūšana garantēta!

Mūsu transports nebūs bezpersonisks tūristu autobuss, bet gan īres automašīnas, kurām paši sēdīsimies pie stūres, brauksim, apstāsimies un maldīsimies, kur un cik paši gribēsim. Kopumā mērosim vairāk par 2000 km Marokas plašumu ceļus.


Dalības maksa: 585€

Dalības maksā iekļauts:
-naktsmājas Marokā
-vieta mašīnā, visi ar pārvietošanos saistītie izdevumi Marokās grupas aktivitāšu ietvaros (auto īre, degviela, maksas ceļi, stāvvietas, utt.)
-transfers no un uz Marokas lidostu (ja ierodas/aizceļo kopā ar grupu)
-treniņi Kristapa Vildes vadībā
-pilnībā izstrādāts nometnes plāns
-grupas vadītāju pakalpojumi,
-palīdzība gatavojoties.

Papildus izdevumi:

Lidojumi – jo agrāk pērk, jo lētāk! (no Rīgas šobrīd ap 160€),
Ēšana, personīgie tēriņi (no 100 – 140€)
Ceļojumu apdrošināšana (ap 25€)
Citi personīgie tēriņi


Lai rezervētu vietu:

Jānopērk aviobiļetes,
Jāiemaksā 150 EUR garantijas nauda,
Atlikušās summas iemaksa jāveic ne vēlāk kā 30 dienas pirms nometnes sākuma datuma.


Papildus informācija:

Iespējams piemeklēt lidojumus no citām valstīm, piemēram Dānijas, Vācijas, Lielbritānijas, Norvēģijas, uc.
Iespējams ierasties agrāk vai aizbraukt vēlāk – tādā gadījumā palīdzēsim gan piemeklēt biļetes, gan naktsmājas.
Piedalīties var visu vecumu pārstāvji no 0 – 100, kas spēj izkāpt no savas komforta zonas! Nepilngadīgajiem, kas ceļo bez vecākiem nepieciešams pilngadīgs pavadonis un vecāku pilnvara.


Formalitātes:

 Lai ceļotu uz Maroku, nepieciešama pase (ID karte neder), kas derīga vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās datuma.
 Latvijas pilsoņiem nav nepieciešama vīza uz Maroku.
 Nepilsoņa pases īpašniekiem ir nepieciešama vīza!
 Speciālas potes nav nepieciešamas.
 Jāiegādājas ceļojumu apdrošināšana ar iekļautu transporta ķibeles apdrošināšanu.
 Ja neesi uz Tu ar aviobiļešu rezervāciju, visu paskaidrosim un palīdzēsim nopirkt!